Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den sedmý

Poslední Glumova hádanka byla velice lehká, správnou odpověď na otázku: „Co můžeš chytit, ale nemůžeš hodit?“ napsali téměř všichni. Dnes jsme se na celé dopoledne přesunuli do lesa, kde nás nejdříve čekal závěrečný kvíz z celého týdne (celkem 16 otázek, nejlepší výkon 13 bodů, nejslabší 1 bod). Poté jsme se pustili do staveb nových měst a vesnic Středozemě, o což nás požádal Gandalf jménem všech národů. Měli jsme čas celou hodinu a bohatě jsme ji využili. Tvořili jsme v různě početných skupinách a na závěr své výtvory prezentovali ostatním. Skoro všichni jsme měli ze své práce radost.

Před obědem mohli zájemci skočit na pět minut do rybníka. Kdo chtěl, mohl již o poledním klidu balit (menšina).

Odpoledne bylo věnované týmovým hrám v nově vytvořených skupinách. Hráli jsme hry s víčky, pingpongovými míčky a brčky, stříkačkami a kelímky, tenisáky, šátky i čtvrtkami. V mezičase jsme svačili, složili další sloku písničky a na závěr ještě jednou (a zřejmě naposledy) skočili do rybníka. Kapři z nás mají určitě velkou radost.

Čas do večeře jsme využili nyní již povinným sbalením, abychom ráno nezdržovali paní uklízečky.

A po večeři přišla dlouho očekávaná chvíle – závěrečný táborák s vyhlášením výsledků. Paní učitelka nejdříve rozložila všechny dostupné odměny na stoly, abychom si je mohli prohlédnout a promyslet, co by se nám líbilo nejvíc. Pak už jsme zpívali, povídali si a nakonec si i pověděli, jak jsme dopadli. Výherkyní páťácké koruny se stala Alice. Všichni jsme si mohli postupně přát písničky z letoška, loňska, školního roku. Kdo byl unaven, šel po postele a v deset už jsme byli zalezlí všichni.

Zítra na viděnou.