Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den třetí

Co může obletět celý svět a přesto zůstane v rohu? Na tuto dnešní Glumovu hádanku našlo odpověď jen pár dětí. Zkuste ji také, odpověď opět na konci.

Ráno proběhlo tradičně – hygiena, snídaně, úklid, promítání fotek, deníčky. Poté jsme se přesunuli ven, abychom si vysvětlili, co všechno nás dopoledne čeká. Byla to postřehovka, výroba triček a vyřezávání hudebních nástrojů jako doprovod k naší písničce, na které také bylo potřeba zapracovat.

Průběžně jsme se tak věnovali jednotlivým aktivitám – postřehovka u Gábiny, trička s paní učitelkou a u ohniště práce s noži. Ošetřeno bylo minimum říznutí a trička jsou krásná.

Po obědě přišel na řadu polední klid, během kterého paní učitelka nachystala hru do lesa. Než jsme do něj vyrazili, mohli jsme si deset minut užít rybníka a udělat si společnou fotku v super tričkách.

Po přesunu do lesa bylo naším úkolem hledat ukrytá lidová moudra, zapamatovat si je a doběhnout je říct paní učitelce. V časovém limitu čtyřiceti minut jsme to stihli v podstatě všichni, ačkoliv mnoho z nás se neradostně vracelo opakovaně ke stejné cedulce, protože se vždy do moudra vloudila malá chybička.

Poslední velkou hrou před večeří byly „přístavy“, které jsme si zahráli společně se sedmáky. V dalším obdélníku lesa nám paní učitelka označila čtyři rohové stromy (přístavy) a my se v prvním kole proměnili v obchodníky, kteří vyplouvají na širé moře za obchodem. V jejich snažení jim ale brání piráti, kteří chtějí všechno „zboží“ získat pro sebe. V kole druhém jsme si role vyměnili. Celkově jsme si prohráli, ale dost jsme si to užili (ačkoliv jsme samozřejmě obviňovali sedmáky, že nehráli fair play).

Po večeři jsme měli osobní volno a o půl osmé se sešli u ohniště, kde ale dnes nebyl táborák. Naším cílem bylo dát dohromady sloky naší písničky o škole v přírodě. Melodie byla vybrána z písničky „Jaro dělá pokusy“ a vy si první dvě sloky o sobotě a neděli můžete přečíst v samostatném příspěvku.

Hodinu před večerkou jsme zasvětili sportu. Dali jsme si dvě hry vybiky na týmy a hrála s námi i paní učitelka. A byl to boj a většina se pěkně zapotila.

Nakonec už byla na řadě jen hygiena a písnička na dobrou noc.

Řešení ranní hádanky: poštovní známka (a my jich máme trvalý nedostatek)